Mikro Kojen Enerji Tesisleri

Mikro Kojen üniteleri soğutmaya sürekli ihtiyaç duyulan gıda işleme tesislerinde, özellikle bu enerji yaz aylarında ve soğutma prosesinde kullanılıyorsa elektrik enerjisi taleplerini belirgin bir şekilde azaltmaya

yardımcı olur. Apartman, site ve toplu konutlar için 7.5 kW’dan 100 kW güce kadar mikro kojen tesis projeleri DEOS TECHNOLOGY tarafından gerçekleştirilmektedir. Öte yandan, Gaz Motorlu Isı Pompası ısı talebi yüksek olan tesislerde de kullanılabilir. Çevresindeki ısıyı kullanarak, ünite yüksek verimli bir şekilde “Isı Pompası” modunda da çalışabilir. Sonuç olarak, işletme maliyetleri aşağı doğru giderken, yakıtın etkin kullanımı artar.

Kojenerasyon Üniteleri

Kojenerasyon Ünitelerinin Çeşitleri

  • Ses İzolasyon Kabinli
  • Ses İzolasyon Kabinsiz
  • Dış Ortam Tipi Konteyner
  • Modüler Tasarım

 

 

Ses İzolasyon Kabinli

Ses izolasyon kabinli versiyon, çoğunlukla bina içi uygulamalarda tercih edilmektedir. En büyük avantajı; tüm bileşenleri içinde barındırdığından hızlı montaj imkanını düşük gürültü seviyesi ile sunmasıdır. En çok tercih edilen versiyonlar içinde yer alır.

kojen 4

 

 

Ses İzolasyon Kabinsiz

Uygulaması yapılacak mekanik odanın kendi ses izolasyonu olması durumunda tercih edilen en yalın versiyondur. Gürültü probleminin olmadığı yerleşim alanları dışında bulunan yapılarda da tercih edilmektedir.

kojen 5

 

 

Dış Ortam Tipi Konteyner

Bina içinde yeterli yerleşim alanı veya yüksekliği bulunmayan yapılarda dış ortamda kullanılmak üzere tasarlanmış versiyondur. Her türlü hava şartlarında hizmet verecek şekilde hızlı montaj imkanı sunmaktadır. Standart olarak sunulan çelik yapı dışında, isteğe göre betonerme kabin olarak da üretilebilmektedir.

kojen 6

Modüler Tasarım

Modüler Tasarım yüksek kapasiteli kojenerasyon ünitelerinin yerleşim alanının geometrisine uygun olarak yerleştirilmesine imkan vermek için tasarlanmıştır. En önemli avantajı müşterinin isteklerine uygun olarak esnek ve adapte edilebilir olmasıdır.