TURİZMDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE KARBON AYAK İZİ

29068 Resmî Gazete Sayılı “Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi ve Raporlanması Hakkında Tebliğ” uyarınca bütün oteller, turizm ve ticari işletmeler emisyonlarını izleme-raporlama süreçlerini eksiksiz bir biçimde yapıyor ve kaydediyor durumda olması gerekmektedir.  ISO 14064-1:2018 Standardı kapsamında DEOS TEKNOLOJİ ve QUICKCARBON – HOSPITALITY iş birliğiyle web tabanlı olarak turizmde karbon ayak izinizi hesaplayabileceğiniz ve karbon yönetiminizi sağlayan, kapsamlı ve uluslararası standartlara sahip karbon muhasebe ve yönetim çözümleri sunan karbon ayak izlerini ölçme, izleme, raporlama gerçekleştirmekteyiz.

 

OTELLER Karbon Emisyonlarının Neden Yönetmelidir?

Küresel Isınma konusunda farkındalığın artması ve güncel çevresel çalışmaların hız kazanması ile otellerin sera gazı emisyonlarını hesaplama ve raporlama ihtiyaçlarının oluşmasına neden olmuştur. Ülkemizin de pek çok ülkede olduğu gibi karbon emisyonu limitleri ve zorunlu azaltma hedefleri vardır.

 

Karbon Emisyon Yönetimini OTELLERİNİZE Hemen Dahil Edin!

Otellerde entegre olarak kurumsal emisyon hesaplarınızı kolaylıkla yapmanıza, emisyon kaynaklarınızı analiz etmenize ve bunları uluslararası standartlarda raporlamanıza imkân verir.

 

 

 

 

QUICKCARBON-HOSPITALITY Avantajları

Otellerinizin karbon ayak izini, uluslararası standartlara göre hesaplamak ve raporlamak, kullanıcılara birçok kolaylık ve fayda sağlamaktadır. QUICKCARBON – HOSPITALITY’nin avantajları:

 

Basit çözüm, Karbon yönetimi ve raporlama ihtiyaçları için basit bir çözümdür.

Doğru yazılım, Sektör deneyimine dayanarak oluşturulan yazılım.

İstenilen seviyede hesaplama, Organizasyonunuzun istenen herhangi bir seviyesinde sera gazı emisyonlarının hesaplanabilmesi.

Kolay erişim, Modern bir internet tarayıcısı olan herhangi bir bilgisayardan ulaşılabilir.

Daha az iş yükü, Denetleyici ve veri toplayıcıları için süreci kolaylaştırır.

Teknik destek, Mühendisler ve danışmanlar uygulamada size rehberlik edebilir ve ihtiyaç duyduğunuzda gerekli desteği alabilirsiniz.

 

Sürdürülebilir bir Turizme kalıcı bir adım atmak ve otellerde karbon ayak izinizi hesaplama işlemleri ile alakalı her türlü bilgilendirme için iletişime geçiniz.

 

Detayla Bilgi İçin Tıklayın