CLIMOTION İklimlendirme Sistemleri

Otel İşletmelerinin Lobi, Restaurant,  Toplantı Salonları ve Sinema Salonlarında bulunan Klima Santralleri üzerinden İklimlendirme (Isıtma-Soğutma) Sistemlerinde yüksek tasarruf potansiyeli oluşturan yüksek enerji verimliliği teknolojisidir. İklimlendirme teknolojileri bina içerisinde her mevsim uygun bir hava sıcaklığı ve kalitesi sağlar. Bu süreçte enerji tüketimini en düşük seviyede tutar. Bunun için kullanılan araçlar:

  • Klima Santrali ( Havalandırma )
  • Kazan ( Isıtma )
  • Çiller ( Soğutma )
  • Otomasyon ( Kontrol ünitesi )

Her marka ve model klima santrallere, çillerlere ve kazanlara uygulanabilir.

climotionResim3

CLIMOTION İle Neler Değişir? 

ENERJİ: Enerji tüketiminde %25 ile %50 arasında tasarruflar tespit edilmiştir. Climotion ile iklimlendirme şartlarını yerine getirme esnasında Enerji Tüketimi sürekli ölçümlenerek hesaplamaktadır.

KONFOR: Mahal ortamlarda homojen hava dağılımı sayesinde daha önce görülmeyen bir ısı dengesi oluşmaktadır.

SAĞLIK: Taze Havanın homojen dağılımı sayesinde Sick Building Syndrome, yani Hasta Bı̇na Sendromu giderilmektedir. Personel memnuniyeti artmakla birlikte hastalanma oranları azalmaktadır.

MEKANİK: Mekanik sistemlerin yeterli olmadığı binalarda Climotion sistemi entegre edilerek, klima santralleri, kazanlar ve çillerler yeterli hale gelir. Mekanik sistemler daha az yıpranır, bakım ve arıza maliyetleri azalır.

Climotion Uygulamaları için tıklayınız