AKÜLERDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Golf araçları, ring aracı, yük taşıma araçları, misafir taşıma araçları ve diğer bütün akü kullanım alanlarınızda daha verimli enerji kullanımına olanak sağlayan lityum batarya
teknolojisi ile dünyanın dört bir yanındaki otel, bina ve işyerlerine daha yüksek verim, artan kâr ve daha az kaynak sağlama konusunda yardımcı oluyoruz.

AKÜ KULLANIM VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMA

Enerji Verimliliği
Lityum akülerin enerji verimliliği kurşun asit akülere göre toplam şarj verimi %95’e kadar ulaşır. Konvansiyonel akülere göre ~%30 verimi yüksektir. ISO 50001 Enerji Yönetim Standardı süreçlerinde avantaj sağlamaktadır.

Uzun Çevrim Ömrü

Tasarım ömrü 15 yıl olan lityum aküler, çevrim ömrü 600 olan kurşun asit aküler ile kıyaslandığında 10 kat daha yüksek çevrim ömrü sunmaktadır.

Hızlı Şarj

2 Saate Kadar hızlı şarj özelliği bulunan lityum aküler, yoğun operasyonları yarıda bırakmazlar.

Kısmi & Ara Şarj

Lityum aküler, pil kimyasını dengede tutmak için 812 saat şarja ihtiyaç duymaz. Dinlenme ve yemek molalarında yapılan ara şarj akü sağlığına zarar vermez.

Bakım
Özel bakıma ihtiyaç duymayan lityum aküler, ayda bir defa tam şarj ederek maksimum verimde kullanabilirsiniz.

Kapasite Kullanımı
Lityum akülerde, etiket üzerindeki kapasite değerinin tamamını kullanabilirsiniz. 1°C’ye kadar sürekli akımlarda kapasite kaybı yaşamazsınız.

Maliyet

Lityum aküler, ilk yatırım maliyeti nispeten yüksek olmasına rağmen, toplam sahip olma maliyeti kurşun akülere göre üçte biri oranındadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Lityum aküler şarj ve deşarj esnasında yanıcı veya zehirli gaz çıkarmadığı için, kapalı ortamlarda kullanımı uygundur. Akü içerisindeki Akü Kontrol Kartı sayesinde kullanıcı hataları minimize edilmiştir.

Çevresel Şartlar

Lityum akülerde, soğuk hava şartlarında kapasite kaybı kurşun asit akülerin yarısı kadardır. Sıcak hava şartlarında kapasite kaybı olmamaktadır.

İkinci Ömür
Lityum akülerde ani ölüm yoktur. Yoğun operasyonlarda zamanla kapasite kaybına uğrayan lityum aküler, operasyon yoğunluğunun daha düşük olduğu birimlere kaydırılabilir.

 

Bütün bu özelliklerinin yanısıra LCD ve LED Şarj Göstergesi, Sesli/ Görsel Uyarı Sistemi, Can Bus ModBus Haberleşme, Uygulamaya Özel Çözümler, PC İle Durum Görüntüleme, Kolay Tak Çalıştır Yapısı gibi akıllı özellikleri ve Dahili Akü Kontrol Kartı (BMS), Kısa Devre Koruması, Sıcaklık Koruması, Düşük/ Yüksek Voltaj Koruması, Yüksek Şarj/ Deşarj Akım Koruması, Derin Deşarj Koruması gibi güvenlik tertibatlarıyla muadillerine göre üstün özellikleri bulunmaktadır.

Enerji kaynaklarının verimli kullanımı ve daha sürdürülebilir bir gelecek için teknolojilerimiz ile kaynak tasarrufu sağlarken enerji verimliliğini artırmayı amaçlamaktayız. Daha yeşil bir geleceğin ön safında olmaktan gurur duyuyoruz.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz…