Virussafe Yeni Nesil Biyolojik Hava Temizleme Sistemleri

Virussafe Nedir?

BİNLERCE BİTKİNİN YAPTIĞI FOTOSENTEZ GİBİ HAVADA ZENGİN OKSİJEN OLUŞMASINI SAĞLAYAN FİLTRESİZ, YENİ NESİL BİYOLOJİK BİR HAVA TEMİZLEME ÜNİTESİDİR.

 • Ortamdaki nem oranını dengeler, doğal hava şartları oluşturur ve ozon üretmez.
 • Kapalı alanlardaki virüs (grip kaynaklı tüm salgın hastalıklarda görülen virüs tipleri), bakteri, toz, kötü koku, polen, spor, küf, mantar ve zararlı mikroorganizmaları yok eder.
 • Oteller, toplantı salonları, hastaneler, muayenehaneler, labaratuarlar, okullar, kreşler, yaşlı bakım merkezleri, bankalar, sinemalar, tiyatrolar, kafeler , restoranlar, spor salonları, avm’ler, mağazalar, marketler, seralar, evler, çocuk odaları, yatak odaları , astım ve alerji rahatsızlığı olan kişilerin yaşam alanları gibi tüm kapalı alanlarda güvenli bir şekilde herkes tarafından kullanılabilir.

Neden Virussafe?

Aldığımız havanın kalitesi içindeki negatif ve pozitif iyonlara bağlıdır. Havadaki bakteri, virüs polen, spor, toz, kötü koku, sigara dumanı gibi hastalığa ve alerjiye sebep olacak kirlilikler, bu zıt iyonların (H+ ve O-) dengelenme hareketiyle birlikte yok edilebilir.

Sadece VIRUSSAFE ünitesinde bulunan bu üstün hidrolize sistem; HEPA, Elektronik UV, İyonik Rüzgar ve Kimyasal Soğurma, Ozon Terapi gibi teknolojilerin dışında, negatif-pozitif iyonları dengeleyerek mikroorganizmaları yok eder ve aynı zamanda diğer  teknolojilerin sahip oldukları yan etkilere neden olmaz. (UVC , OZON vb)

İnsanları, vücudu  için gerekli en sağlıklı ve doğal havayla buluşturur.

 

TEHLİKENİN BOYUTU

Virüs ve bakteriler her 20 dakikada bir katlanarak, 1 günde 70 trilyon mikroorganizmaya ulaşırlar.

Küf ise her 6 saatte bir katlanarak, 18 günde 70 trilyon küf partikülüne ulaşır.

Salgın hastalıklar (pandemi), solunum yolu enfeksiyonları, akciğer rahatsızlıkları, ağır iltihaplanma ve tahrişle tetiklenen enfeksiyonlar, uzun erimde kansere neden olabilecek etkileşimlere sahip olan havadaki bu mikroorganizmalar  VIRUSSAFE  ile etkisiz hale gelirler.

VIRUSSAFE bu mikroorganizmaları yok ederken hava kapasitesini doğal hava şartlarına getirir ve diğer hava temizleme sistemlerine göre insan sağlığına en uygun, yan etkisiz bir hava temizleme sağlar.

 

VIRUSSAFE DOĞADA OLDUĞU GİBİ; TEMİZ, SAĞLIKLI VE DOĞAL HAVAYI KAPALI MEKANLARDA GÜVENLE SOLUMAMIZI SAĞLAR.

 • Özellikle toplu yaşam alanlarında, havadan solunum yoluyla bulaşabilecek hastalıklara karşı etkili koruma sağlar.
 • Virussafe’in Astım ve Alerjen hastalarında %95 etkili olduğu, % 65 hastalığın gerilediği kanıtlanmıştır.
 • Virussafe istenmeyen (Sigara ,hayvansal kokular, amonyak v.b.) kötü ve rahatsız edici kokulara karşı etkin bir çözüm sağlar.

 

Yapılan testlerde Virussafe sisteminin H1N1 ve H5N1 virüslerini (kuş gribi ve domuz gribi)  etkisiz hale getirmede  %99 performans gösterdiği kanıtlanmıştır.

Ayrıca Virussafe Sisteminin güçlü etkisi Grip Virüs çeşitlerinde , Feline Korona virüsünde, E koli ve Staphylococcal bakterilerinde laboratuar çalışmaları sonucunda onaylanmıştır.

Aynı şekilde VIRUSSAFE iyonları, astıma, alerjiye neden olan toz akarları ve küf yüzeyinde bulunan hücre zarının proteinlerini etkisiz hale getirerek üremelerini engeller ve oluşumlarını durdurur. Bununla birlikte meydana gelen  solunum problemlerini, astım krizlerini ve mevsimsel alerjileri ortadan kaldırır.

Virussafe Hava TemizlemeSistemi’nin Önemi ve Faydaları

 • Kapalı Alanlardaki Virüs ( Grip Kaynaklı tüm salgın hastalıklarda görünen virüs tiplerini %99 ) bakteri ,toz, küf,mantar, sigara ve ter vb kötü kokuları, polen, spor bakterileri ve zararlı mikroorganizmaları %99 kadar yok eder.
 • Astım Krizi ve Solunumla ilgili alerjilerde %95 azalma sağlar.
 • Uyku kalitesinin artırır.
 • Zihinsel konsantrasyonda artış sağlar.
 • Elektriklenmeyi engeller ve  elektrostatik yükleri yok eder.
 • Ortama Fancoil,VRF ve Klima’dan kaynaklı gelen mikroorganizmaları yok eder.
 • Kandaki oksijen seviyesini artırır.
 • Kronik baş ağrılarında azalma sağlar.
 • Zararlı kimyasal ürünler kullanmadan ortamdaki kötü kokuları ( sigara, insan kokuları, tuvalet kokuları, organik kokular, amonyak vb.) yok eder.
 • Tozlardaki elektriği boşaltarak bir yere yapışmadan yere inmelerini sağlar.
 • Maytların yani akarların yeniden gelişmelerini engeller.
 • Vücut direncini artırır.
 • Ortamdaki nem oranını dengeler, doğal hava şartları oluşturur ve ozon üretmez.

Virussafe Hava Temizleme Sistemi Özellikleri

 • Virussafe  her durum ve mekan için üretilmiştir.
 • Üzerindeki sensörler sayesinde birçok varyasyon kurgulanabilir.
 • Esnek çalışma zamanı kurulacak mekana göre düzenlenebilir.
 • Gündüz ve Gece modu sayesinde çalışma durumu seçilebilir. Uyku modunda sessiz çalışabilir ya da mekan ışığının yanması ile aktif hale gelebilir.
 • Opsiyon olarak dahili hareket sensörü ile de kombinasyon kurgulanabilir.
 • Özel bir bakım ve temizlik gerektirmez.
 • Kişiselleştirilebilen ayarları ile, havadaki dengeyi farklı düzeylerde, sessiz bir çalışma ile kendi kendine korur.
 • Ortamdaki nem oranını dengeler, artırmaz ya da azaltmaz.
 • 12 / 24 VDC  ile çalışır ve saatte sadece 20 mA’lik akım tüketir. Ayda 0,5 TL harcar.
 • Ozon üretmez.
 • Servis ve ürün garantisi 2 yıldır.

 

Virussafe son derece estetik bir tasarıma sahip, çok az yer kaplayan pratik bir boyutta, hafif ve sessizdir.

Virussafe  kullanıcıların talebine göre seçebilecekleri iki ayrı model şeklinde tasarlanarak hizmete sunulmuştur.

M-Box 

X-Box 

Tüm Kapalı Mekanlarda VIRUSSAFE İle Yaratılan Fırsatlar

Farklı amaçlarla bulunduğumuz kapalı ve toplu kullanım alanlarında temizlik ve hijyen konusu çok önemli olmakla birlikte günümüz dünyasında global bir problem haline gelen salgın hastalıklardan (Pandemi vs. ) dolayı her sektör için ayrı bir ciddiyet kazanmıştır.

Virussafe yeni nesil “Biyolojik Hava Temizleme Sistemi” ile Dünya Sağlık Örgütü’nün hijyen ve sanitasyon konusunda zorunlu tutacağı sertifikalara uygunluk sağlanmış olunur.

Virussafeotellerde, eğitim kurumlarında ve kreşlerde, yaşlı bakım merkezlerinde, ofisler ve iş merkezlerinde, sağlık merkezleri ve spor salonlarında, marketler ve mağazalarda kısacası tüm kapalı faaliyet alanlarında yaydığı parçalanmış moleküllerin izolasyonu sayesinde, havada bulunan virüs (Grip kaynaklı tüm salgın hastalıklarda görülen virüs tipleri), bakteri, kötü kokular, spor bakterisi, küf, rutubet ve mantarlar gibi zararlı molekülleri yok eder.

Virussafe’nin sağladığı zengin oksijen içeren doğal hava sayesinde müşteri ve personel memnuniyeti artar, işyerinde bulunan insanların daha sağlıklı ortamlarda bulunmalarının sonucunda performans ve motivasyonu yüksek kaliteli hizmet sağlanacaktır.

Ferah ve temiz mekanlar için Virussafe size en üstün ve ekonomik teknolojiyi sunmaktadır.

Virussafe Kullanım Alanları

Ülkemizin ve dünyanın ortak sorunu olan ve tüm dünyayı etkisi altına alan CORONA – Covid 19 sebebiyle yaşanan bu kriz sürecinde, hızla gelişen global duruma uyum sağlayarak ticari hayatın canlanması için tüm sektörlerin bu kriz dönemini iyi bir hazırlık süreci olarak kabul edip, yeni sezona daha kaliteli ve sağlıklı hizmet  anlaşıyla başlaması uzun soluklu bir süreç yönetimi adına müşteri memnuniyetinde yüksek sonuçlar doğuracaktır.

Sektörel olarak müşterilerin ve personellerin güvenliği ve sağlığı  için en güvenilir hijyen/temizlik/sıhhi koşulların oluşturulması ve tüm alanlarda temizlik prosedürlerinin genişletilmesi adına Dünya Sağlık Örgütü (WHO)  hijyen ve sanitasyon sertifikalarına ve ülkemiz yerel talimatlarına uyum sağlanmalıdır.

Bu ciddi hazırlık ve değişim sürecinde işletmenizin tüm kapalı alanlarında, VIRUSSAFE yeni nesil “Biyolojik Hava Temizleme “ ünitesi doğal yaşam şartlarını sağlamanın bir parçası olarak yanınızdadır.

Otel ve Konaklama Sektöründe Virussafe Kullanımı

Turizm sektörü için,  hem yerli misafirlerin, hem de ülkemizin ve işletmenizin temiz ve hijyenik olduğunu gözler önüne sermek üzere yabancı misafirlerin, daha sağlıklı ve güvenilir bir tatil yapmalarına olanak sağlamak için işletmenizin tüm kapalı alanlarında, VIRUSSAFE yeni nesil “Biyolojik Hava Temizleme “ ünitesini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

Otel ve Konaklama Sektörü Virussafe Broşürü için tıklayınız 

Suite-lebua-at-State-Tower

Ofis – İş Merkezi – Banka Şubeleri –  AVM – Mağaza ve Marketlerde Virussafe Kullanımı

Tüm bu ticari tesis yönetimleri, birinci önceliğin misafirlerin, müşterilerin, kullanıcıların ve personelin güvenliği ve sağlığı olduğunu kabul edip, en yüksek ve güvenilir hijyen/temizlik/sıhhi koşulları oluşturmak için uygulanacak temizlik prosedürleri dahilinde kapalı alanlarda havanın temizliği için VIRUSSAFE Biyolojik Hava Temizleme Ünitesini kullanımınıza sunmaktan mutluyuz.

 

Ofis – İş Merkezi – Banka Şubeleri – AVM – Mağaza ve Marketlerde Virussafe Kullanımı Broşürü İçin Tıklayınız

instacart-office-design-10

Belediye Otobüsü – Metro – Tramvay – Taksi – Okul – Otel – AVM  Personel Servisleri

Ticari tesislerin insanlara sundukları ulaşım hizmetleri kapsamında kullanılan müşteri/personel servislerinde, tüm toplu taşımalarda (otobüs, metro, vb.), ulusal/uluslararası havayolu taşımacılığında (uçak, kargo vb.) ve ayrıca bireysel araçlarınızda da hijyen konusu büyük önem taşımaktadır. İnsanlar bu ortamlarda  birçok kişiyle aynı kapalı alanda, aynı havayı solumak durumunda kalmakta ve bu durum salgın hastalıklar açısından tehdit oluşturmaktadır. Havadan bulaşabilecek üst solunum yolları enfeksiyonlarına neden olan  bu hastalıklara karşı, ne yazık ki yeterli sterilizasyon sağlanamayan toplu taşıma ortamları virüs, bakteri, küf, mantar ve kötü kokuların çok kolay ve hızla yayılabileceği ortamlardır. Bu kapalı ortamlarda VIRUSSAFE Biyolojik Hava Temizleme Ünitesiyle güvenli bir yolculuk sizleri beklemektedir.

 

Toplu Taşıma Araçlarında Virussafe Kullanımı Broşürü İçin Tıklayınız

1135482_oc26d

Özel Hastaneler- Sağlık Merkezleri – Yaşlı Bakım Merkezleri Virussafe Kullanımı

Hastane ortamları en fazla bakteri, virüs ve mikroorganizmanın bulunduğu ortamlardır. Ozon ya da zararlı bir kimyasal içermeyen  ve UV-c  teknolojisi gibi zararları bulunmayan, Virussafe sistemi sadece havadaki su buharını parçalayarak oluşturduğu koruma alanı ile %95-%99 arasında ortamın daha sağlık olmasını sağlamaktadır.

 

Sağlık Merkezlerinde Virussafe Kullanınmı Broşürü İçin Tıklayınız

saglik-merkezlerinde-virussafe

Eğitim – Öğretim Kurumları  ve Kreşlerde Virussafe Kullanımı

Ülkemizin geleceği olan çocuklar ve gençlerin her gün içinde bulundukları okul ve sınıf ortamlarının hijyenik ve sağlıklı olması büyük önem taşımaktadır. Virussafe, okulların ve kreşlerin tüm kapalı alanlarında yaydığı parçalanmış moleküllerin izolasyonu sayesinde, havada bulunan virüs (grip kaynaklı tüm salgın hastalıklarda görülen virüs tipleri), bakteri, kötü kokular, spor bakterisi, küf, rutubet ve mantarlar gibi zararlı molekülleri %99’a kadar yok eder.

 

Öğretim Kurumlarında Virussafe Kullanımı Broşürü İçin Tıklayınız

egitim-kurumlarinda-virussafe

Spor ve Fitness Merkezlerinde Virussafe Kullanımı

Özellikle insanların, sağlık için sıklıkla vakit geçirdikleri kalabalık ve genellikle sosyal mesafe kuralını aşan insan yoğunluğuna sahip spor salonları, fitness salonları, pilates, wellness ve yoga merkezlerinde daha hijyenik ve sağlıklı ortamlarda spor yapabilmeleri çok önemlidir. Virussafe kullanımı sayesinde insanlara kapalı spor salonlarında  doğal hava şartlarında spor  yapma imkanı sunmuş olursunuz.

 

Spor ve Fitness Merkezlerinde Virussafe Kullanımı Broşürü İçin Tıklayınız

 

Virussafe ile yapılan testler için tıklayınız.

Sık Sorulan Sorular için tıklayınız

fitness